Aktualności

 

Minister Finansów przypomina o zmianach w obrocie paliwami opałowymi

 

Pakiet akcyzowy na Komisji Prawniczej

Właśnie się ukazała nowa wersja projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw.
 

Czy można pomóc alkoholom zalegającym na zakurzonych półkach w restauracjach?

W odpowiedzi na interpelację nr 11464 złożoną przez Pana Posła Aleksandra Miszalskiego dotyczącą "możliwości umorzenia opłaty akcyzowej [od alkoholu] na czas trwania zamknięcia restauracji" Minister Finansów wskazał, m.in. na m...
 

Dyrektor KIS o podmiotach uprawnionych do zwrotu akcyzy

Zgodnie z art. 82 ustawy o podatku akcyzowym uprawnionym do zwrotu akcyzy, gdy wyroby są wywożone z kraju, jest tylko podatnik oraz podmiot, który te wyroby nabył od podatnika, a następnie wywiózł z kraju.
 

O tworzeniu prawa i implementacji dyrektywy horyzontalnej

Nowe regulacje w czasach pandemii, nawet bez wprowadzania nowych obciążeń (opłat/podatków), to nic dobrego, bo koszt wdrożenia boli podwójnie.
 

Nowa wersja projektu w sprawie banderol

Mamy nową wersję projektu rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy...
 

Zwolnienie z nakładania banderol przedłużone o kolejne dwa lata

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 9 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy.
 

Zwroty akcyzy dla rolników w 2021 bez zmian

Pojawił się właśnie projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2021 r.
 

Nowe banderole na wyroby winiarskie

Do uzgodnień trafił właśnie projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy.
 

Rozlew piwa a ulga dla małych browarów

Już w 2018 r. Gazeta Prawna alarmowała, że ulga dla małych browarów po liftingu i wliczanie rozlewanego piwa do limitu dla małych browarów wypacza system preferencji.
Projekt i wykonanie BerMar multimedia