Do uzgodnień trafił projekt rozporządzenia w sprawie zezwoleń akcyzowych

dodano: 2019-03-06
Do uzgodnień społecznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zezwoleń na wykonywanie działalności zakresie podatku akcyzowego.

Pomimo że prace trwają nad zupełnie nowym projektem rozporządzenia, należy wskazać, że chodzi o kosmetykę. A dokładniej o konieczność dokonania aktualizacji kodów CN w rozporządzeniu do tych wprowadzonych do ustawy o podatku akcyzowym za pośrednictwem ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym.

Oczywiście źródłem całego zamieszania jest unijne prawodawstwo, ale o tym już swego czasu na swojej stronie pisałem https://www.akcyzadoradca.pl/aktualnosci/aktualizacja-kodow-cn-wyrobow-energetycznych-w-obszarze-akcyzy-do-tych-przewidzianych-w--nomenklatur-16 .

Są też w projekcie jeszcze mniejsze korekty, ale o uporządkowaniu tematu jednostek miary w formularzach pisać tutaj już nie będę.

Link do projektu rozporządzenia Ministra Finansów znajdą Państwo tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321278/katalog/12572520#12572520 .
Dane kontaktowe

Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski

ul. Serocka 3/9
04-333 Warszawa
887759138

Na skróty

Doradztwo podatkowe Kontakt O Kancelarii Podatek akcyzowy Polityka prywatności
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia