Zapowiedź dużej zmiany ustawy akcyzowej

dodano: 2019-07-12
W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawiły się założenia do zmiany ustawy o podatku akcyzowym (numer projektu UD 557).

Zaanonsowane zmiany odnoszą się, m.in. bunkierek, które miałyby się stać częścią składów podatkowych, wprowadzenia elektronizacji ewidencji wyrobów akcyzowych oraz deklaracji akcyzowych, rozszerzenia warunków uzyskania zezwoleń akcyzowych.

Co ciekawe, stosownie do zaprezentowanych założeń do ustawy, planowana nowela akcyzowa miałaby również wprowadzić zmiany w innych ustawach. Przykładowo stosowanie do zasygnalizowanej zmiany w ustawie o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów miałby zostać wprowadzony obowiązek przekazywania danych geolokalizacyjnych o wyrobach przemieszczanych w systemie EMCS i NCTS (obecnie te wyroby są wyłączone z zakresu przepisów pakietu przewozowego).

Więcej informacji znajdę Państwo na stronie Rady Ministrów pod tym linkiem: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r301550140926,Projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-podatku-akcyzowym-oraz-niektorych-innych-ustaw.html .
Napisz do nas

Dane kontaktowe

Kancelaria Doradcy Podatkowego Jacek Arciszewski

ul. Serocka 3/9
04-333 Warszawa
887759138

Na skróty

Doradztwo podatkowe Kontakt O Kancelarii Podatek akcyzowy Polityka prywatności
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia